Japońskie posłania, które składały się z bardzo cienkiego materaca, podłoża amortyzującego oraz okrycia i poduszki, już od dawna uważane były za bardzo zdrowy sposób spania. Poza tym zajmowały mało miejsca i w dowolnym momencie można było je złożyć oraz przenieść w inne miejsce. Od czasu, kiedy futony pojawiły się w Europie, ich budowa znacznie się zmieniła, co można zauważyć, chociażby po grubości i wykorzystanych materiałach, jednak nowoczesna wersja japońskich posłań zyskała wielu zwolenników, zwłaszcza wśród wielbicieli skandynawskich wnętrz.

Wielofunkcyjne i wygodne materace

futonProsta konstrukcja materacy typu futon sprawia, że niemalże w każdym momencie mogą posłużyć one za dopełnienie przestrzeni w salonie, materac dla gości czy po prostu wypełnienie stelaża łózka w sypialni. Wystarczy im się przyjrzeć, by ocenić, że bez względu na poziom grubości oraz sposób wypełnienia, może to być tańsza, ale równie wygodna alternatywa dla materacy piankowych. Mimo swojej budowy, materace futonowe zapewniają właściwe podparcie dla ciała, zwłaszcza kręgosłupa, dlatego idealne nadają się dla osób z problemami z postawą. Największą zaletą posiadania tego typu materacy jest ich funkcjonalność – są na tyle lekkie, że wystarczy je zwinąć i przenieść w inne miejsce, gdzie będą stanowiły element dekoracyjny i podkreślą nowoczesne wnętrze.

Bezpieczeństwo oraz ekologiczność ponad wszystko

futonProducenci tych niezwykle funkcjonalnych materacy dobierają tylko naturalne oraz ekologiczne materiały do ich produkcji. Ma to znaczny wpływ na komfort snu oraz dopasowanie podłoża do sylwetki użytkownika, ale przede wszystkim pozwala korzystać z tak praktycznych rozwiązań alergikom. Delikatność materiałów oraz prostota czyszczenia sprawia, że materac futonowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pozostałe modele nie spełniają wymagań alergicznych. Warto wspomnieć, że futon cechuje się świetną cyrkulacją powietrza, dzięki czemu odparowuje wszelką wilgoć, która w trakcie snu wsiąknęła w strukturę materiału. Pozwala to nie martwić się o stan materaca oraz jego sterylność.

Znana od lat i wykorzystywana technologia w Japonii, dopiero niedawno dotarła na nasz rynek. Przemyślana konstrukcja, połączona z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów zapewnia nie tylko komfort snu, ale poprawia również samopoczucie użytkownika. Wszystko dzięki idealnemu dopasowaniu do postawy ciała oraz odporności na stałe odkształcenia, co pozwala na zmianę miejsca oraz użytkowania futonu. W porównaniu z innymi materacami model futonowy jest dostępny w korzystnych cenach, a gwarantuje ten sam zakres komfortu.