Wyposażenie pierwszego samodzielnego pokoiku dziecka wymaga dobrania tylko certyfikowanych produktów, które będą w pełni bezpieczne dla każdego maluszka. Chodzi nie tylko o mebelki, czy zabawki, ale przede wszystkim o łóżeczko wyposażone w materac dziecięcy, które na takim etapie jego rozwoju stanowi podstawowy element wyposażenia w pokoju. Warto wiedzieć czym się kierować podczas zakupu, na co konkretnie zwrócić uwagę oraz o co ewentualnie dopytać sprzedawców. Nie każdy sklep posiada pełen asortyment, dlatego zdecydowanie sprawniej będzie znaleźć jednego producenta, który wyposażył swój sklep w kompleksowe mebelki.

Wygoda oraz funkcjonalność na pierwszym miejscu

materac dla dziecka

Kierując się wyglądem podczas wyboru łóżeczka, można popełnić poważny błąd – wymyślne kształty oraz zdobienia niekoniecznie muszą iść w parze z komfortem snu malucha, dlatego wygoda oraz funkcjonalność łóżka powinny być najważniejsze. O ile wybór prostego stelaża nie będzie stanowił większego problemu, tak wybierając materac dla dziecka, można natrafić na wiele opinii. Jedni polecają materace piankowe, inni lateksowe, ale największe znaczenie ma samopoczucie dziecka na nowym łóżku. Jeśli jest ono zadowolone, dobrze się czuje, leżąc na nowym materacu, to warto rozważyć jego zakup. Kiedy jednak pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, to warto szukać dalej, ponieważ materace dziecięce są bardzo zróżnicowane pod względem twardości oraz wykonania. Zazwyczaj w sklepach można znaleźć gotowe zestawy łóżeczek już z materacami, mimo to przed zakupem należy sprawdzić, co to jest za rodzaj materiału, jaki typ materaca oraz czy będzie odpowiadał wszelkim wymaganiom.

Wpływ materaca na rozwój dziecka

materac kokosowy

Mało który rodzic zdaje sobie sprawę, jak istotne znaczenie dla rozwoju dziecka ma dobór materaca. Chodzi nie tylko o odpowiednie dopasowanie się do postawy ciała oraz uniknięcie skrzywień kręgosłupa, ale również stanowi pomoc podczas pierwszych prób wstawania. Najlepiej w tej roli sprawdzają się materace kokosowe, spełniające najwyższe standardy oraz posiadające niezbędne certyfikaty, by móc stosować je w łóżeczkach dziecięcych. Cechują się nie tylko niebywałą miękkością, ale również cyrkulacją powietrza, dzięki czemu maluchy podczas snu się nie pocą. Każdy materac kokosowy dostępny jest w różnych rozmiarach, co pozwala rodzicom dopasować go idealnie pod wymiary łóżeczka i potrzeby dziecka. W końcu odpowiednio dobrany materac to komfortowy sen.

Wybierając pierwsze łóżeczko dla swojego malucha, warto zapoznać się z wszelkimi poradnikami, które informują, co jest niezwykle istotne podczas zakupów. Zdecydowanie łatwiej będzie wybrać łóżko od razu z materacem od jednego producenta, niż później szukać produktu, który będzie odpowiadał pod względem rozmiaru. Największe znaczenie ma jednak dobór materiałów oraz ich delikatność – skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, producenci muszą więc spełnić wszystkie normy, by ich produkt został dopuszczony do stosowania przez maluchy. Dzięki temu rodzice nie muszą martwić się o swoje pociechy oraz ich zdrowy rozwój.