Jak wybrać materace dla dzieci?

Wybór materaca dla dzieci może nie być tak prosty, jak się wydaje. Sprawdź wskazówki dotyczące wyboru najlepszego materaca dla Twojego dziecka. Dobrej jakości sen jest niezbędny na każdym etapie życia, zwłaszcza w dzieciństwie. Ponieważ maluchy mają większą potrzebę odnawiania energii, którą spędzają w ciągu dnia na zabawach. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im przyjemny i nieprzerwany sen.

Materace dla dzieci, jaki wybrać?

Okazuje się, że dzieci śpią około 40% dnia. I ważne jest, aby wybór materaca dla dziecka odbywał się z rozwagą i uwagą, aby nie powodować problemów zdrowotnych. Zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci jest ściśle powiązane z jakością ich snu. W ciągu dnia wykonują swoje zadania, a podczas snu przyswajają wszystko, czego ich nauczono. Skorzystaj z naszych poniższych porad, jak wybrać materac dla dziecka.

Jak wybrać odpowiedni materac dla swojego dziecka?

Rodzice często są bardzo wybredni, jeśli chodzi o wybór materaca dla dziecka. Chcą tego, co najlepsze dla delikatnego noworodka, i chcą materaca wysokiej jakości, który zapewni lepszy sen. O dziwo wybór dobrego materaca staje się trudniejszy, gdy dziecko zmienia łóżko i przenosi się do łóżeczka. Wybór jest ograniczony, a informacji skąpe. Nie należy myśleć, że kiedy dzieci dorastają i przesypiają już całą noc, jakość materaca jest mniej ważna! Sprawdź nasze różne materace dziecięce:

Wybór materaca dla dzieci jest równie ważny, jak dla niemowlaka. Twoje dziecko będzie z niego korzystać średnio od 3 do 15 roku życia. W tym czasie jego rozmiar się podwoi, a waga znacznie wzrośnie, dlatego niezbędny jest materac wysokiej jakości. Oprócz małych materacy dla dzieci, w naszym sklepie znajdziesz również materace dla dzieci 80x160 i 90x200.

Wybierz materac dla dzieci o odpowiedniej gęstości i grubości

Dziecko korzysta z łóżeczka do co najmniej 15 roku życia, a jego waga może znacznie wzrosnąć w okresie dojrzewania. Dlatego polecamy materac o gęstości od 25kg/m3 do 28kg/m3.

Preferuj materace dziecięce wykonane z materiałów oddychających

Czy to dla niemowląt, dzieci czy dorosłych, jakość snu zawsze będzie lepsza na materacu wykonanym z naturalnych włókien. W rzeczywistości spanie na naturalnym materacu jest zawsze zdrowsze niż na pochodnych petrochemicznych. Starannie dobieramy materiały, z których składają się nasze materace, ze względu na ich naturalne właściwości antybakteryjne i przeciwroztoczowe.

Wszystkie nasze pokrowce są zdejmowane, można je prać w pralce, co zapewnia zdrowszy sen dzień po dniu (regularne pranie jest o wiele bardziej skuteczne i naturalne niż chemiczna kuracja przeciw roztoczom).

Materac do łóżeczka dla dziecka

Każda faza rozwoju dziecka wymaga specyficznego materaca. Jakość zależy nie tylko od tego, czy jest wygodny, czy nie, ale także od odpowiedniego modelu do wieku dziecka. Pierwsze materace są często dostarczane razem z łóżeczkiem. Jednak, jeśli chcesz wybrać inny materac dla swojego malucha rozejrzyj się po modelach z naszego sklepu. Dla małych dzieci najlepsze będą materace piankowe. Nie wiesz jaki materac dla dziecka wybrać? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Napisz do nas lub zadzwoń! Chętnie Ci doradzimy z wyborem materaca do łóżeczka dla Twojego dziecka.

Materace dla dzieci od 9 do 12 lat

Materac o gęstości D23 jest przeznaczony dla dzieci do 50kg, jeśli dziecko nie będzie miało takiej wagi w wieku 9 lat, nie będzie konieczności jego wymiany.

Po przekroczeniu tej wagi zalecany materac dla dziecka powinien mieć gęstość D26 lub D28. Pamiętaj, że w tym okresie odpowiedni moment na zmianę materaca zależy od wagi i wzrostu dziecka, a to jest bardzo różne i indywidualne. Dlatego ważne jest, aby monitorować dziecko i mieć to na uwadze.

Materace sprężynowe dla dzieci — od kiedy?

Pod koniec tej fazy można również rozważyć wprowadzenie materaca sprężynowego dla dzieci. Dojrzałość szkieletu następuje, gdy chrząstki wzrostowe zamieniają się w kość, u chłopców ma to miejsce około 16 roku życia, a u dziewczynek około 14 roku życia.

Zadbaj odpowiednio o dziecięcy materac

Materac dziecięcy jest produktem bezpośrednio związanym z trwałością. Możesz przyczynić się do tego, aby służył dłużej, chociaż w pierwszych latach życia dziecka konieczna jest jego zmiana w miarę jego wzrostu. Sprawdź nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji materacy dla dzieci:

  • odkurzaj materac raz w miesiącu,
  • załóż pokrowiec ochronny, aby zapobiec plamom,
  • pozwól materacowi wietrzyć się co 15 dni, ale bez bezpośredniego światła słonecznego,
  • zapobiegaj skakaniu dzieci na materacu,
  • zmieniaj pościeli raz w tygodniu,
  • używaj 70% alkoholu do czyszczenia plam.

Obracaj materac dziecięcy raz w miesiącu, aby uniknąć deformacji, takich jak jeden obszar wyższy od drugiego.

Teraz gdy wiesz już wszystko o materacach dziecięcych, możesz wstąpić do naszego sklepu lub zamówić materac online dla swojego malucha.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.