Jak mieć w domu pięciogwiazdkowe łóżko hotelowe?

Sen jest niezbędny dla naszego zdrowia! Zły sen w nocy może powodować dyskomfort, bóle głowy i złe samopoczucie następnego dnia. Dlatego ważne jest, aby zainwestować w dobry sen w celu poprawy zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Co powiesz na ustawienie „łóżka hotelowego” w swoim pokoju? Tęsknisz za spaniem w przytulnym hotelowym łóżku? Wraz z nadejściem zimy nie ma nic lepszego niż posiadanie ciepłego i przytulnego łóżka do spania. A jeśli powiemy Ci, że w domu można mieć pięciogwiazdkowe łóżko hotelowe? W tym wszystkim hotelowe materace grają kluczową rolę!

Dobry materac to klucz do sukcesu! Materace hotelowe

Oprócz tego, że jest piękne, łóżko hotelowe zapewnia komfort snu. Jeśli chcesz zaaranżować takie łóżko godne 5 gwiazdek, musisz zainwestować w kilka rzeczy:

  • materac dobrej jakości, czy to w modelu pojedynczym, podwójnym;
  • materac nawierzchniowy z pokrowcem;
  • wysokiej jakości prześcieradło;
  • poduszki, które dodadzą miękkości i lekkości;
  • poduszki dekoracyjne, aby zwiększyć komfort;
  • i wreszcie zapach pościeli, taki jak lawenda czy rumianku, do poprawy snu.

Zapoznaj się z naszymi dodatkowymi poniższymi wskazówkami, jak mieć w domu pięciogwiazdkowe łóżko hotelowe.

Materace hotelowe — dlaczego są tak wygodne?

Materac jest istotą wygody łóżka hotelowego. Dlatego należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, takich jak gęstość (D30, D28, D45 i D33), która wskazuje, ile surowca zostało użyte i nośność. Należy również zwrócić uwagę na wymiar materaca, czyli jego wielkość. Sprawdź materace hotelowe dostępne w naszym sklepie:

Daj pierwszeństwo średnio-twardym materacom hotelowym

Rozmiar jest bardzo ważny. Łóżko amerykańskie, King Size, jest najwygodniejsze, ponieważ oferuje dużo miejsca. W naszym sklepie z materacami możesz zamówić materac na wymiar. Zdecyduj się na modele ze sprężynami workowymi, które uniemożliwiają osobie odczuwanie ruchu drugiej osoby podczas snu. Używaj też materaca nawierzchniowego lub koca, który pokrywa materac jak duża poduszka i pomaga odczuć miękkość w łóżku.

Pościel do łóżka jak z pokoju hotelowego

Postaw na białe prześcieradła, aby przypominały to, co znajduje się w hotelach. Podczas sprzątania stosuj technikę kopertowania. Wciągnij końce prześcieradeł pod materac, aby były dobrze naciągnięte. Następnie połóż na wierzchu kolejne prześcieradło, kołdrę i koc. Dodaj dodatkowy koc do skomponowania przytulnej dekoracji. Możesz użyć specjalnych mieszanek zapachowych do wyperfumowania pościeli. Piorąc pościel do łóżka pamiętaj o zmiękczaczu do tkanin i pachnącym płynie do płukania!

Poduszki jako dekoracje do łóżka jak z hotelowego pokoju

Aby wybrać najlepszy model, należy zwrócić uwagę na prawidłowe dopasowanie szyi do poduszki. Poduszka powinna wspierać boczną krzywiznę szyi, jednocześnie podtrzymując głowę, szyję i kręgosłup. Kupując ten obowiązkowy przedmiot na spokojny sen, warto sprawdzić materiał (poliester, pióra syntetyczne, pianka, poliuretan) oraz wskazanie do stosowania.

Wybierz cztery poduszki — dwie dla każdej osoby

Nowością, którą również można zaadoptować, są modele z miękkimi żelowymi osłonami, które dają poczucie świeżości. Poduszki z piór to dobry wybór, ponieważ są trwałe, miękkie i lekkie.

Oprócz powyższych wskazówek należy również konserwować wybrane przedmioty. Zmieniaj pościel co tydzień. W tym celu najlepiej jest mieć co najmniej cztery komplety prześcieradeł. Materac hotelowy należy odwracać co trzy miesiące, a poduszki wymieniać co dwa lata, aby zapewnić sobie wysoką jakość snu. Po tym okresie, oprócz spadającej jakości, powodującej bezsenność i bóle głowy, w poduszce zaczynają gromadzić się roztocza i bakterie. Oprócz wymiany produktu możesz zainwestować w posiadanie więcej niż jednej poduszki. W końcu łóżko hotelowe ma zwykle więcej poduszek, w tym również te dekoracyjne.

Zapraszamy do sprawdzenia w naszym sklepie również innych produktów niż tylko materacy hotelowych oraz naszych promocji na materace! Życzymy udanych zakupów.