Sprawdź typ materaca odpowiedni dla swojej wagi i wzrostu i dobrze odpocznij. Dobry sen w nocy może zagwarantować produktywny dzień z dobrym samopoczuciem. A jednym z głównych sprzymierzeńców odpoczynku jest materac do Twojego łóżka. Kiedy śpimy, odprężamy się i tracimy kontrolę nad pozycją naszego ciała, dlatego tak ważny jest wybór produktu, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Badania wskazują, że ludzie zmieniają pozycje podczas snu od 35 do 60 razy w ciągu nocy (nawet jeśli budzisz się w tej samej pozycji, w której poszedłeś spać). Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego materaca – czy to materaca piankowego, czy materaca sprężynowego.

Jaki materac wybrać do łóżka?

Jednym z czynników, który powinieneś wziąć pod uwagę, jest komfort, aby nie obudzić się bardziej zmęczonym, niż położyłeś się spać poprzedniej nocy. Dlatego pierwsze pytanie, które

Dopasuj odpowiedni materac do swoich potrzeb

Podobnie jak w przypadku ubrań, materac należy „przymierzyć” przed zakupem. Kręgosłup osoby leżącej na materacu musi pozostać wyrównany i nie może wystąpić ból w biodrach, ramionach, odcinku lędźwiowym lub szyjnym kręgosłupie. Jeśli chcesz sprawdzić i przetestować swój materac sprężynowy lub materac lateksowy przed zakupem, zapraszamy do naszego sklepu z materacami w Łodzi.

Jak wybrać materac piankowy?

Najlepiej jest zapoznać się z opisem produktu i wskazaniem w nim maksymalnej wagi użytkownika - wtedy możesz dobrać odpowiedni materac piankowy dla każdej osoby. Dopasuj materac również do swojego wzrostu - powinien być od Ciebie o 15 cm dłuższy. Jeśli nie wiesz jak wybrać dla siebie odpowiedni materac piankowy - napisz do nas! Pomożemy dobrać materac piankowy dla Ciebie!

Materac sprężynowy w sklepie online

Oprócz zapewnienia większego komfortu i trwałości ten rodzaj materaca lepiej dopasowuje się do bioder i ramion, a także jest bardziej odpowiedni dla par o znacznej różnicy wagi. Jeśli chodzi o sprężyny i komfort, ważne jest, aby znać ich liczbę i rodzaj, zwłaszcza jeśli jest to łóżko podwójne, ponieważ niektóre systemy sprawiają, że materac mniej lub bardziej kołysze się, przeszkadzając partnerowi. W momencie zakupu należy wiedzieć, że kształt i ilość sprężyn decydują o jakości produktu. Spróbuj postawić na wygodniejsze i bardziej odporne systemy sprężyn w materacu. Materac Bonnell jest najpopularniejszą opcją.

Trwałość materacy piankowych i materacy sprężynowych

Materace piankowe wytrzymują od dwóch do trzech lat, a przy minimalnym użytkowaniu nawet pięć. Materace sprężynowe zwykle wytrzymują od pięciu lat (w tradycyjnej wersji „Bonnell”) do dziesięciu lat (inne sprężyny).