Wiele się mówi, że podczas zakupu materacy nie należy wybierać najtańszych opcji, bo to inwestycja na lata, w związku z czym posłanie musi być drogie. I tak, i nie. Najtańsze modele faktycznie mogą okazać się zwyczajnie niewygodne, a także niezdrowe dla kręgosłupa, więc warto je odrzucić już na samym starcie. Z drugiej strony producenci materacy stawiają na różnorodność dostępnych modeli, pozwalając tym samym na wybór będący połączeniem niskiej ceny z wysoką jakością. W poniższym tekście przyjrzymy się najciekawszym propozycjom solidnych, a zarazem niedrogich materacy - zapraszamy!

Materace kieszeniowe - stara konstrukcja w nowym stylu

materac kieszeniowy

Jak się okazuje, sprężyny kieszeniowe zostały wynalezione już ponad 100 lat temu. Stanowiły tym samym alternatywę dla konstrukcji bonellowych, które z kolei - wedle źródeł historycznych - stworzyli dorożkarze. Tym, co wyróżnia wcześniej wspomniane sprężyny kieszeniowe, jest umiejscowienie ich w specjalnych, materiałowych kieszonkach. Dzięki temu każda z osobna może zapewnić doskonałe punkty wsparcia dla wypoczywających osób, gdyż warto wspomnieć, że materac kieszeniowy posiada ich kilkadziesiąt. Według niektórych opinii ekspertów konstrukcje te charakteryzują się… brakiem wad! Nie powodują alergii, zapewniają odpowiedni punkt wsparcia dla kręgosłupa, a dodatkową zaletą okazuje się atrakcyjna cena i niezawodna wytrzymałość.

Materac piankowy - mnogość nowoczesnych wariantów

materac piankowyJuż na wstępie warto zaznaczyć, że materace piankowe od kieszeniowych, tudzież sprężynowych, różnią się kilkoma istotnymi cechami. Przede wszystkim konstrukcje wykonane z pianki będą stanowić doskonały wybór dla wszystkich osób ceniących sobie otulenie całego ciała i generowanie przez materac ciepła. Jeszcze do stosunkowo nieodległego czasu można było dowiedzieć się, że opisywane materace są dla człowieka niezdrowe. Jak się jednak okazuje - to zależy. W przypadku najtańszych modeli, nieposiadających w swoich konstrukcjach punktów wsparcia - jest to prawda, lecz innowacyjne technologie pozwoliły na zmianę tego stanu rzeczy. Współczesne materace piankowe mogą posiadać aż 7 stref twardości, a dodatkowo kilka warstw pianki. Dzięki temu stanowią dobre połączenie niskiej ceny, wysokiej jakości, a także zapewnienie spokojnego, a przede wszystkim zdrowego snu.

Odpowiednie zapewnienie wysokiej jakości przy jednocześnie niskiej cenie może okazać się bardzo skomplikowane. Nowoczesna technologia pozwala jednak na ciągły rozwój, a tym samym to, co do niedawna było znane jako luksusowe, dziś stanowi swego rodzaju standard. Właśnie takimi cechami wyróżniają się oba przedstawione warianty materacy - zarówno piankowy, jak i kieszeniowy. Do stosunkowo nieodległego czasu kieszeniowa konstrukcja była bardzo droga oraz rzadka, a piankowa zwyczajnie niskojakościowa. Nowoczesna technologia pozwoliła jednak na jednoczesne podwyższenie jakości oraz obniżenie cen, dzięki czemu każdy może zaopatrzyć się w solidny materac, którego ceny nie są wygórowane