Stare przysłowie mawia - „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz". Jest to frazeologizm wykorzystywany dość szeroko, czasami jednak warto odebrać go bardziej dosłownie. Co mamy przez to na myśli? Otóż odpowiednie przygotowanie do snu faktycznie wpływa na jego jakość, dlatego też odpowiedni dobór materaca czy pościeli jest sprawą niezwykle ważną, aby o poranku móc wstać wypoczętym i gotowym na trudy kolejnego dnia.


Między innymi dlatego dzisiaj chcemy poruszyć temat materaca nawierzchniowego – ponieważ może on w ogromnym stopniu poprawić jakość codziennego wypoczynku. Kiedy może on przydać się w naszej sypialni i kto powinien się w niego zaopatrzyć?

Ochrona głównego materaca

Chcąc zabezpieczyć podłoże do spania przed poplamieniem czy zbyt szybkim zużyciem, zazwyczaj stosowane są pokrowce lub nakładki higieniczne. Jednak z uwagi na ich grubość nie są w stanie zabezpieczyć głównego materaca przed zbyt szybkim odkształcaniem się i zużywaniem. Ponadto nierzadko bywa tak, że wybór podstawowego materaca nie jest zbyt trafiony i jest on zbyt miękki lub zbyt twardy. Dzięki materacowi nawierzchniowemu można to nieco "naprawić". Z uwagi na gabaryty dużo łatwiej również zadbać o jego regularne czyszczenie, co może okazać się kluczowe w przypadku alergików. Jeśli posiadamy dwa oddzielne materace i w najbliższym czasie nie zamierzamy tego zmieniać, materac nawierzchniowy również może okazać się nieoceniony. Bez problemu wyrówna on powierzchnię do spania i zniweluje przerwę między nimi.

Nowe życie starej kanapy

Niekiedy bywa, że na jakiś czas musimy zrezygnować z wygodnego łóżka stelażowego i przenieść się na zazwyczaj mniej wygodną wersalkę lub kanapę. Często są one dość twarde, przez co po przebudzeniu nasze samopoczucie może dalece odbiegać od dobrego. Miękkie materace nawierzchniowe z pianki termoelastycznej mogą znacząco poprawić komfort wypoczynku. Pod wpływem temperatury ciała materac mięknie, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do naszego działa i właściwie podpiera kręgosłup, co jest szczególnie ważne u osób borykających się z jego schorzeniami. Nakładka na materac - lub inaczej topper - może okazać się również nieoceniona w przypadku konieczności nocowania poza domem, podczas wizyty u rodziny czy wakacyjnego wyjazdu. Łatwość transportu oraz stosunkowo niewielkie rozmiary pozwalają zabrać nam ulubiony materac w niemal każdą podróż. Na rynku dostępna jest pełna gama materacy z różnymi wypełnieniami, przez co bez problemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zarówno materace jak i nakładki na materac, kupisz sklepie z materacami w Łodzi.

Odpowiedni dobór materaca nawierzchniowego może sprawić, że jakość naszego snu przeniesie się na zupełnie inny, lepszy poziom. Wielofunkcyjność tego produktu i możliwość zastosowania go nie tylko w domu, ale również na wakacjach czyni z nakładki na materac doskonałego kompana dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i komfort swojego wypoczynku.