Jak wybrać odpowiedni materac do hotelu?

Prowadząc prestiżowy hotel, który przyjmuje zazwyczaj gości biznesowych, trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet najmniejszy element wyposażenia może mieć znaczący wpływ na ostateczną ocenę pobytu takiego gościa. Rozpoczynając od sposobu urządzenia recepcji, wyposażenia restauracji, kończąc na wygodnym łóżku w sypialni – zwłaszcza ten ostatni ma największe znaczenie, ponieważ większości osób nocujących w hotelu zależy przede wszystkim na spokojnym i komfortowym śnie. Wystarczy zaopatrzyć się w najwyższej klasy materace, dostosowane do oczekiwań gości hotelowych, by zyskać uznanie oraz dobre opinie na rynku.

Rozmiary materaca, a wygoda gości

materac

Każdy producent materacy hotelowych jest dobrze poinformowany o wszelkich normach i wymaganiach stawianych przez swoich klientów, dlatego posiada produkty o konkretnych wymiarach w niższych cenach, jak i te wykonywane na specjalne zamówienie – już nieco droższe. Standardowe wymiary łóżka hotelowego dla jednej osoby wynoszą 90 × 200 cm, natomiast dla dwóch osób 140 × 200 cm. Niektóre hotele chcą jednak zapewnić jak najwyższą klasę komfortu swoim gościom i sięgają po materace hotelowe przygotowane specjalnie dla nich. Wyróżniają się one nie tylko większą szerokością, ale przede wszystkim wysokością, która świadczy o prestiżu hotelu. Zazwyczaj materace mają po 15-18 cm wysokości, jednak można wśród nich znaleźć także egzemplarze 50 cm – na zamówienie jednych z najlepszych hoteli znajdujących się w naszym kraju.

Trwałość oraz czystość, czyli rodzaj materiału

materac

Wybierając materac hotelowy, warto zwrócić uwagę na sposób jego obszycia – czy jest dwustronny, czy tylko jednostronny – ponieważ przekłada się to na jego trwałość. Możliwość użytkowania z obu stron znacznie wydłuża żywotność materiału i sprawia, że wygląda on estetycznie przez długi czas. Jeśli jednak firma wykonująca materace z Łodzi nie posiada takowych w swojej ofercie, warto postawić na trudnopalne i plamoodporne tkaniny najwyższej jakości, które zadbają o estetyczne wykończenie każdego materaca. Dzięki nim materace hotelowe są odpowiednio wentylowane i unikają przenikania wilgoci.

Połączenie funkcjonalności oraz dobrego wyglądu – to właśnie powinno wyróżniać solidne materace hotelowe od tych z ofert marketów. Są one dostosowane do indywidualnych potrzeb konkretnego obiektu i spełniają wszelkie wymagane przez nie normy, co gwarantuje nawet najbardziej wymagającym odwiedzającym komfort snu. Możliwość personalizacji jest niezwykle istotna w tej branży, dlatego warto poszukiwać sprawdzonych rozwiązań wśród producentów materacy, którzy zyskali już spore zaufanie wielu hoteli.