Pianka czy wypełnienie kieszeniowe — co wybrać?

Kto choć raz doświadczył snu na wygodnym materacu, ten zgodzi się z opinią, że jest on podstawą dobrego wypoczynku i głębokiego, odprężającego snu. Obecnie producenci oferują szeroką gamę materacy, z których każdy posiada inne wypełnienie. Jednak nadal najpopularniejszymi materacami są materace sprężynowe i materace piankowe. Jakie więc ich zalety i ewentualne wady?

czytaj całość »
Różnice pomiędzy japońskim a europejskim futonem

Futony to materace pochodzące z Kraju Kwitnącej Wiśni. Są tam niesamowicie popularne i stanowią
praktycznie podstawowe wyposażenie każdego japońskiego domu. Ich europejskie odpowiedniki znacznie różnią się od swojego pierwowzoru, choć można znaleźć pomiędzy nimi cechy wspólne.

czytaj całość »
Jaką funkcję pełni materac nawierzchniowy?

Stare przysłowie mawia - „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz". Jest to frazeologizm wykorzystywany dość szeroko, czasami jednak warto odebrać go bardziej dosłownie. Co mamy przez to na myśli? Otóż odpowiednie przygotowanie do snu faktycznie wpływa na jego jakość, dlatego też odpowiedni dobór materaca czy pościeli jest sprawą niezwykle ważną, aby o poranku móc wstać wypoczętym i gotowym na trudy kolejnego dnia.

czytaj całość »
Najstarsze i najpopularniejsze materace do sypialni

Ilość oraz jakość snu mają bardzo duże znaczenie dla naszego organizmu. Nie jesteśmy jednak w pełni świadomi tego, że wybierając łóżko do sypialni, sami decydujemy o swoim komforcie, często kierując się wyglądem, a nie wygodą. Kupując drewnianą bądź metalową ramę, warto poświęcić więcej czasu na znalezienie odpowiedniego materaca do środka, który będzie idealnie dopasowany do naszej postawy oraz potrzeb. Jeśli lubimy twardą powierzchnię, ale nie jesteśmy pewni, który materac sprawdzi się najlepiej, warto postawić na uniwersalne rozwiązanie.

czytaj całość »
Materace nawierzchniowe i ich zastosowanie

Niejednokrotnie borykamy się z sytuacją, kiedy nasz zużyty materac staje się już niewygodny, co wpływa na komfort wypoczynku. Podejmujemy więc decyzję o zmianie i w tym momencie napotykamy pierwszy problem, czyli wysokie ceny produktów. Bez względu na to, jakiego rodzaju materac by nas interesował, musimy przygotować na to odpowiedni budżet. Na szczęście można także znaleźć rozwiązania alternatywne, które mają zdecydowanie więcej zastosowań niż tylko poprawę jakości snu czy czasowe zastąpienie nowego materaca.

czytaj całość »
Wybór łóżeczka do pokoju dziecięcego

Wyposażenie pierwszego samodzielnego pokoiku dziecka wymaga dobrania tylko certyfikowanych produktów, które będą w pełni bezpieczne dla każdego maluszka. Chodzi nie tylko o mebelki, czy zabawki, ale przede wszystkim o łóżeczko wyposażone w materac dziecięcy, które na takim etapie jego rozwoju stanowi podstawowy element wyposażenia w pokoju. Warto wiedzieć czym się kierować podczas zakupu, na co konkretnie zwrócić uwagę oraz o co ewentualnie dopytać sprzedawców. Nie każdy sklep posiada pełen asortyment, dlatego zdecydowanie sprawniej będzie znaleźć jednego producenta, który wyposażył swój sklep w kompleksowe mebelki.

czytaj całość »
Nowoczesna wersja tradycyjnych japońskich posłań

Japońskie posłania, które składały się z bardzo cienkiego materaca, podłoża amortyzującego oraz okrycia i poduszki, już od dawna uważane były za bardzo zdrowy sposób spania. Poza tym zajmowały mało miejsca i w dowolnym momencie można było je złożyć oraz przenieść w inne miejsce. Od czasu, kiedy futony pojawiły się w Europie, ich budowa znacznie się zmieniła, co można zauważyć, chociażby po grubości i wykorzystanych materiałach, jednak nowoczesna wersja japońskich posłań zyskała wielu zwolenników, zwłaszcza wśród wielbicieli skandynawskich wnętrz.

czytaj całość »
Materac idealnie dopasowany do ciała

Wybierając nowy materac do swojego stelaża, warto zapoznać się z dostępnymi modelami oraz ich szczegółową specyfikacją. Nie każdy typ będzie bowiem pasował do danego łóżka, poza tym może on niekorzystnie wpływać na samopoczucie. Warto rozejrzeć się za materacami, które dopasowują się idealnie do kształtu ciała użytkownika i posiadają strefy twardości, co przekłada się na lepszy komfort snu. Zazwyczaj kupujący rozważają dwa rodzaje materaców: sprężynowe i piankowe – w zależności od przeznaczonego budżetu oraz posiadanego stelażu mają całą gamę produktów do wyboru.

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiedni materac do hotelu?

Prowadząc prestiżowy hotel, który przyjmuje zazwyczaj gości biznesowych, trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet najmniejszy element wyposażenia może mieć znaczący wpływ na ostateczną ocenę pobytu takiego gościa. Rozpoczynając od sposobu urządzenia recepcji, wyposażenia restauracji, kończąc na wygodnym łóżku w sypialni – zwłaszcza ten ostatni ma największe znaczenie, ponieważ większości osób nocujących w hotelu zależy przede wszystkim na spokojnym i komfortowym śnie. Wystarczy zaopatrzyć się w najwyższej klasy materace, dostosowane do oczekiwań gości hotelowych, by zyskać uznanie oraz dobre opinie na rynku.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl